Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zakończył się remont ulicy Pieniężnego w centrum Olsztyna. Otwarcie już w nocy

Ulica Pieniężnego w Olsztynie przed remontem. Fot. Łukasz Sadlak

Dziś (15.12) w nocy drogowcy dopuszczą do ruchu ulicę Pieniężnego w Olsztynie. To jedna z ważniejszych ulic w centrum miasta, była zamknięta od kwietnia tego roku. Teraz zostaje otwarta – choć jeszcze nie w docelowym kształcie.

Ulica Pieniężnego zostaje dopuszczona do ruchu, ale niektóre prace jeszcze będą na niej trwały. Docelowo ma wyglądać tak, jak przed remontem – czyli będą dwa pasy dla samochodów i jeden pas dla autobusów. Ale na ten bus-pas trzeba jeszcze poczekać do wiosny przyszłego roku. Na razie będą tam jeszcze trwały prace związane z budową chodnika od strony plant oraz wykończeniem mostu i budową przejścia pod mostem – informuje Patryk Pulikowski z urzędu miasta.

W Olsztynie cały czas trwają też inne remonty – przede wszystkim przebudowa ulicy Partyzantów wraz z budową węzła przesiadkowego przy dworcu. Ulica Partyzantów ma być zakończona w lipcu przyszłego roku, jednak prawdopodobnie na początku stycznia zostanie zmieniona organizacja ruchu przy dworcu. Kończą się prace na pierwszym odcinku, czyli ulica Lubelska do Kościuszki wraz z częścią ronda – ten fragment w styczniu prawdopodobnie będzie już udostępniony kierowcom – mówi Patryk Pulikowski.

Przebudowa Towarowej ma natomiast zakończyć się w grudniu przyszłego roku.

Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza

 

 

Remont na ul. Pieniężnego w Olsztynie, fot. A. Podbielska

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: BSChromy/A.Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, remont, Park Centralny, Podzamcze
Od dziś remont mostu w Starych Jabłonkach na DK 16. Sprawdź zmiany na trasie Ostróda-Olsztyn

Rozpoczyna się duża inwestycja na drodze krajowej numer 16 na odcinku Olsztyn - Ostróda. Dziś zamknięto most nad Kanałem Warmińskim łączącym jeziora Szeląg Wielki i Szeląg...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV