Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zakażenie wody w szpitalu miejskim w Elblągu. Pacjenci muszą się mieć na baczności

Szpital Miejski w Elblągu im. Jana Pawła II. Fot. Ł. Węglewski

W części urządzeń sieci wodociągowej w Szpitalu Miejskim w Elblągu potwierdzona została obecność bakterii legionella. Z tego powodu na jednym z oddziałów nie jest możliwe korzystanie z pryszniców.

Problem dotyczy Oddziału Chorób Płuc. Woda na tym oddziale jest zdatna do użytku, choć zgodnie z decyzją sanepidu czasowo zdemontowane zostały tam sitka i perlatory w prysznicach. Chodzi bowiem o bezpieczeństwo pacjentów. Można wciąż korzystać z kąpieli, bo problem jest w końcówkach urządzeń, które przenoszą bakterie i mogą być groźne, bo są przyczyną ciężkiego zapalenia płuc.

Legionella została tam odkryta podczas standardowych badań prowadzonych przez służby sanitarne, zaraz po nich weszły w życie restrykcje

– tłumaczył Marek Jarosz, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Elblągu.

Będą one utrzymane do czasu otrzymania pozytywnego wyniku kolejnych badań ciepłej wody. Szpital musi wykonać dezynfekcję urządzeń, w których znaleziono bakterie legionella.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w woda, szpital miejski, legionella, bakteria
Nowy oddział w szpitalu miejskim w Ełku

Pacjenci chorzy na choroby zakaźne nie muszą już szukać pomocy poza Ełkiem. Przy szpitalu powstała Poradnia Chorób Zakaźnych. W Ełku nie ma oddziału zakaźnego i pacjenci...

Zamknij
RadioOlsztynTV