Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zainteresowani mogą podglądać prace na przekopie Mierzei Wiślanej. Otwarto parking leśny w Nowym Świecie

Przekop Mierzei Wiślanej (19 czerwca 2020 r.). Fot. Łukasz Węglewski

Urząd Morski w Gdyni umożliwił bezpieczne oglądanie budowy drogi wodnej z Zatoki Gdańskiej na Zalew Wiślany. Każdy zainteresowany może zobaczyć co się tam dzieje, zrobić zdjęcia czy film.

Dzięki Lasom Państwowym udostępniony został parking leśny w Nowym Świecie, z którego jest dobry widok na powstający na Mierzei Wiślanej przekop, drogi i mosty.

Wielu zwolenników tej inwestycji uważało, że po jej zakończeniu będzie to spora atrakcja dla turystów. Teraz można zobaczyć, jak te prace przebiegają, bez konieczności zakłócania i wjazdu na plac budowy. – Trzeba podkreślić, że zainteresowanie ludzi przejeżdżających tą drogą jest naprawdę duże – informuje Wiesław Piotrzkowski , dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni.

Na wiosnę – po oddaniu nowego odcinka drogi i mostów – turyści obejrzą plac budowy z góry i od środka, z widokiem na Zalew Wiślany i na Bałtyk.

Prace przy budowie drogi i towarzyszących jej elementom prowadzone są zgodnie z harmonogramem. Inwestycja ma być gotowa za dwa lata. Droga wodna umożliwi kontakt bezpośrednio z Bałtyku do portów Zalewu Wiślanego do Portu Morskiego w Elblągu.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Zalew Wiślany, Zatoka Gdańska
Estyjska, Rykwiel, Bursztynowa? Propozycji jest kilka. Trwa konkurs na nazwę sztucznej wyspy na Zalewie Wiślanym

Na Zalewie Wiślanym trwają prace nad utworzeniem sztucznej wyspy - rezerwatu dla dzikiego ptactwa.Trwa konkurs na jej nazwę. To już drugi etap konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV