Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zabezpieczenie granicy z Rosją i dystrybucja węgla przez samorządy. Posłuchaj audycji Jeden na Jednego

Fot. M. Rutynowski

Jeden na Jednego, czyli słowne starcie przedstawiciela opozycji z przedstawicielem partii rządzącej.

Gośćmi Andrzeja Piedziewicza byli:

  • Jarosław Słoma – Platforma Obywatelska
  • i Henryk Żuchowski – Prawo i Sprawiedliwość.

Temat 1

Czy grozi nam kryzys migracyjny na granicy z obwodem kaliningradzkim? Kilka dni temu pojawiła się informacja, że port lotniczy w Kaliningradzie prowadzi rozmowy z liniami lotniczymi z kilku państw, w tym arabskich i azjatyckich. I od razu zaczęły pojawiać się komentarze, że może to służyć przywożeniu do Kaliningradu migrantów, którzy potem będą próbowali przedrzeć się do Polski. Czy to realne zagrożenie?

Na granicy między naszym województwem a obwodem kaliningradzkim mają powstać dodatkowe zabezpieczenia elektroniczne, a czy za chwilę nie będziemy musieli zastanawiać się nad murem, jak na granicy z Białorusią?

Temat 2

Wydaje się, że coraz więcej samorządów z województwa warmińsko-mazurskiego chce brać udział w dystrybucji węgla pomiędzy mieszkańców. Czy ta operacja wypali? Ostateczny kształt ustawy o handlu węglem przez samorządy poznamy prawdopodobnie dziś wieczorem – Senat zgłosił do niej kilka poprawek, sejmowej głosowanie nad ich przyjęciem lub odrzuceniem zaplanowano po godzinie 19.30.

Posłuchaj audycji Andrzeja Piedziewicza

00:00 / 00:00

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w Jarosław Słoma, Henryk Żuchowski
Konsultacje w sprawie pomnika, zapora na granicy i dystrybucja węgla w audycji My, Wy, Oni

O olsztyńskich "szubienicach", elektronicznej zaporze na granicy z obwodem kaliningradzkim i dystrybucji węgla rozmawiali goście audycji My, Wy, Oni. Zaproszenie Andrzeja Piedziewicza przyjęli: Andrzej Wyrębek –...

Zamknij
RadioOlsztynTV