Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zaangażowanie biegaczy pomoże ufundować stypendia dla młodzieży

Fot. M. Rozbicka

Pobiegli w szczytnym celu. W Ostródzie odbył się 7. Bieg Charytatywny organizowany przez PKO Bank Polski.

To ogólnopolska inicjatywa pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem”.

Na sportowo, na zdrowo możemy spędzić czas wspólnie z rodziną. Z tego mamy korzyści zdrowotne, ale myślę, że te prospołeczne korzyści nie są mniej ważne

– powiedziała Anna Jesień, koordynatorka biegu w Ostródzie i lekkoatletka specjalizująca się w biegu na 400 m przez płotki.

Obecny na imprezie wiceminister aktywów państwowych Andrzej Śliwka ocenił, że bieg to promocja zdrowego trybu życia i łączenie przyjemnego z pożytecznym. – Bank PKO BP przez takie wspólne bieganie wspiera organizacje charytatywne, wspiera działalność charytatywną – mówił.

W zamian za zaangażowanie uczestników, Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże pieniądze na stypendia dla młodych sportowych talentów.

Jak przyznali zawodnicy, bieg to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim wspólny cel. – Od siedmiu lat starujemy w Biegu Charytatywnym. Fantastyczne wydarzenie, ale przede wszystkim fantastyczni ludzie (…) Najważniejsza jest zabawa i pomoc – podkreślali.

Biegowi Charytatywnemu w Ostródzie towarzyszył rodzinny piknik z atrakcjami. Tegoroczny 7. PKO Bieg Charytatywny odbył się też m.in. w Wieliczce, Łomży, Opolu, Zielonej Górze i Białymstoku.

Posłuchaj relacji Michaliny Rozbickiej

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Fot. M. Rozbicka

Fot. M. Rozbicka

Fot. M. Rozbicka

Fot. M. Rozbicka

Fot. M. Rozbicka

Autor: M. Rozbicka
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Ostróda
Żołnierze z nowej jednostki w Ostródzie otrzymali chorągiew

Jeszcze nie na terenie koszar, a na placu przed Ostródzkim Centrum Sportu i Rekreacji została wręczona z honorami chorągiew Wojska Polskiego żołnierzom z Ostródy. Wojskowi służą...

Zamknij
RadioOlsztynTV