Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Za tydzień startuje największy festiwal filmowy na Warmii i Mazurach. Hasłem tegorocznej edycji jest „Teraźniejszość”

Fot. Przemysław Skrzydło

Za tydzień rozpocznie się WAMA Film Festival, największe wydarzenie filmowe na Warmii i Mazurach. Publiczność i jury obejrzą osiem pełnometrażowych koprodukcji międzynarodowych,  niepokazywanych dotąd w Polsce, w tym filmy nagrodzone na Sundance, w Cannes i na Berlinale oraz 17 polskich filmów w Konkursie Filmów Krótkich.

Od początku najważniejszym założeniem Festiwalu jest promowanie wielokulturowości, a w programie znajdują się filmy związane z najważniejszymi problemami współczesnego świata.

Hasłem szóstej edycji WAMA Film Festival jest „Teraźniejszość”. Rozprawiając się z przeszłością i planując przyszłością, nie jesteśmy tu i teraz. A przyszłość nas już dogoniła – mamy migracje, mamy zmiany klimatu

– mówi dyrektor i pomysłodawca Festiwalu, Marcin Kot-Bastkowski.

00:00 / 00:00

Festiwalowi towarzyszyć będą Polsko-Ukraińskie Warsztaty Krytyki Filmowej, Program Filmowej Edukacji Historycznej „Polska Odzyskana” oraz warsztaty poświęcone wielokulturowości i historii Warmii i Mazur, których uczestnikami będzie młodzież z Polski, Ukrainy, Litwy i Białorusi.

Festiwal zakończy się 12 października galą wręczenia nagród w Międzynarodowym Konkursie Koprodukcji Filmowych i Konkursie Filmów Krótkich.

 

Autor: A. Kulik
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w WaMa Film Festiwal
Gratka dla fanów kina. 9 października rozpocznie się WAMA Film Festiwal

Za 11 dni Olsztyn stanie się stolicą filmu. Wtedy rozpocznie się kolejna, piąta już edycja WAMA Film Festiwalu. Jak podkreśla reżyser i honorowy ambasador festiwalu -...

Zamknij
RadioOlsztynTV