Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Za ministra Żuchowskiego wystartuje poseł Borawski

minister Piotr Żuchowski

Poseł Edmund Borawski będzie kandydował z listy PSL do Parlamentu Europejskiego w okręgu obejmującym województwa warmińsko-mazurskie i podlaskie.

Zastąpił wiceministra kultury Piotra Żuchowskiego, który zrezygnował ze startu w związku z obowiązkami w resorcie. Żuchowski przejmie obowiązki szefa resortu Zbigniewa Zdrojewskiego, który będzie startował do europarlamentu z list PO i na czas kampanii wziął urlop.

Żuchowski miał kandydować z 9. miejsca. Nowy kandydat ludowców do europarlamentu poseł Edmund Borawski to prezes spółdzielni mleczarskiej Mlekpol w Grajewie. Startował już w poprzednich wyborach do PE, ale bez skutku.

Przypomnijmy, listę PSL w okręgu nr 3 otwiera warminsko-mazurski poseł Stanisław Żelichowski. Kandydują również: wicemarszałek Podlasia Mieczysław Baszko, wiceprezes podlaskiego PSL Wiesław Żyliński, działaczka z Hajnówki Barbara Bielawska, poseł Zbigniew Włodkowski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Olsztynie Elżbieta Bronakowska, wicestarosta ze Szczytna Sylwia Jaskulska, prawniczka z Łomży Danuta Zysk oraz wicewojewoda podlaski Wojciech Dzierzgowski.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 25 maja. Polacy będą wybierać 51 europosłów w 13 okręgach wyborczych. (gol/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PSL, wybory, PE, Żuchowski
Poranne pytania z Jarosławem Gowinem – wtorek, po godz. 8.15

Leszek Tekielski zaprasza na rozmowę z Jarosławem Gowinem - liderem Polski Razem. Jarosław Gowin gościł w Olsztynie, gdzie w sobotę odbyła się konferencja partii, w trakcie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV