Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Za kilka godzin rozpoczynają się ferie

Fot. Łukasz Węglewski

Na Warmii i Mazurach rozpoczynają się ferie zimowe. Przez najbliższe dwa tygodnie, od nauki odpocznie prawie 200 tysięcy dzieci z regionu.

Część z nich wyjedzie do rodziny, inni na zorganizowane zimowiska, a jeszcze inni będą korzystać z zajęć w szkole lub będzie odpoczywać w domu. Nasza reporterka zapytała dzieci jak zamierzają spędzić najbliższe dwa tygodnie?

00:00 / 00:00

Rodzice dzieci, które wyjeżdżają na zorganizowane zimowiska, mogą prosić policję o sprawdzenie stanu technicznego autokarów. Informacje na ten temat można uzyskać w najbliższej komendzie policji. Wybierając się z dziećmi w dłuższą podróż samochodem, pamiętajmy o zabraniu kilku ulubionych zabawek. To także zwiększa bezpieczeństwo na drodze – przekonuje mł. asp. Marta Kacprzyńska z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Olsztynie.

00:00 / 00:00

W ubiegłym roku w czasie ferii zimowych na drogach Warmii i Mazur było prawie 480 kolizji i 34 wypadki, w których zginęły dwie osoby, a 40 zostało rannych. Policjanci zatrzymali w tym czasie ponad 90 nietrzeźwych kierowców. Dwutygodniową przerwę w zajęciach – do 8 lutego – będą mieli także uczniowie z województwa podlaskiego. (imal/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, ferie
Jeśli jest potrzeba szkolne świetlice czekają na dzieci

W tym roku przerwa świąteczna w szkołach jest wyjątkowo długa, bo trwa aż do 7 stycznia. Na Warmii i Mazurach, tam gdzie jest tak potrzeba, działają...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV