Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Z wakacji z koronawirusem. Pierwsze zakażenia turystów z Mierzei

Fot. B. Świerkowska-Chromy

Mieszkańcy i turyści korzystając z upalnej pogody, odpoczywają tłumnie nad jeziorami na Warmii i Mazurach. W Giżycku, mimo że na plaży jest dużo ludzi, nikt nie nosi maseczki. Tłumy są również na plaży miejskiej w Olsztynie. Odnotowano też pierwsze przypadki zakażeń na COVID-19 wśród wracających z wypoczynku z Mierzei Wiślanej.

Odnotowaliśmy największy dobowy wzrost zakażeń w regionie. Pozytywny wynik testu na SARS-CoV-2 ma 29 osób. Jak w takich okolicznościach bezpiecznie wypoczywać?

00:00 / 00:00

– Policjanci pouczają o obostrzeniach i w przypadku odmowy podporządkowania się przepisom, policjanci mogą wypisać mandat albo kierują sprawę do sądu – wyjaśnia asp. Rafał Jackowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

W Giżycku na plaży miejskiej wypoczywających jest dużo. Z informacji przekazanych przez ratowników wynika, że na plaży nikt nie nosi maseczki. Żadna ze służb też nie kontroluje czy wypoczywający stosują się do obostrzeń sanitarnych.

W Elblągu natomiast nowo zakażeni to osoby, który wróciły z wczasów na Mierzei Wiślanej. Wypoczywały w Krynicy Morskiej i w Stegnie.

 

Autor: PAP/K. Piasecka
Redakcja: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w plaża, upał, lato, koronawirus, zakażenia
Aż 29 zakażeń koronawirusem na Warmii i Mazurach, w całym kraju 843. 13 chorych zmarło

W Polsce w ciągu doby zarejestrowano 843 zakażenia koronawirusem. Zmarło 13 osób. Tym samym liczba ofiar wzrosła do 1 tysiąca 800, a zakażeń do 51 tysięcy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV