Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Z sygnalizacją czy bez? Drogowcy sprawdzali, jak lepiej się jeździ po rondzie Bema w Olsztynie

Sygnalizacja świetlna miała być wyłączona dziś między godziną 14 a 16. Eksperyment miał dać odpowiedź na pytanie, czy poruszanie się po rondzie bez świateł jest płynniejsze i czy wyłączenie sygnalizacji odblokuje nie tylko rondo, ale także pobliskie ulice? Jednak według informacji od słuchaczy Radia Olsztyn eksperyment nie trwał długo. Światła włączono około 15.30.

Taksówkarze uważają, że ulice korkują się w okolicach ronda Bema właśnie z powodu świateł, dlatego ich wyłączenie może upłynnić ruch na Kętrzyńskiego i Limanowskiego. Drogowcy mieli na dwie godziny wyłączyć sygnalizację i zobaczyć, co się stanie. Na skrzyżowaniu byli członkowie Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, którzy wnioskowali o przeprowadzenie takiego doświadczenia. Sprawdzali, jak ta zmiana wpływa na tworzenie się korków. Przyglądali się, czy nie dochodzi do sytuacji zagrażających pieszym.

– O przeprowadzenie eksperymentu wnioskowali taksówkarze i Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego – mówi jej przedstawiciel Sławomir Kałwianiec.

Jeżeli okaże się, że wyłączenie świateł rozładuje korki, być może taka zmiana zostanie wprowadzona do końca trwania remontu ulicy Partyzantów.

 

Autor: A.Skrago
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w korek, korki, kierowcy, rondo, rondo Bema, światła
Ponad 100 osób zginęło na Warmii i Mazurach od początku roku. Dziś Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych

W ubiegłym roku na drogach Warmii i Mazur zginęło 157 osób,  w tym roku ponad 100.  W ostatnich dniach  na przejściu dla pieszych w Olsztynie zginęła...

Zamknij
RadioOlsztynTV