Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ponad 100 osób zginęło na Warmii i Mazurach od początku roku. Dziś Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych

Tragiczny wypadek na trasie Dąbrówno-Działdowo

W ubiegłym roku na drogach Warmii i Mazur zginęło 157 osób,  w tym roku ponad 100. 

W ostatnich dniach  na przejściu dla pieszych w Olsztynie zginęła 56-letnią kobieta, zmarła także 62-latka, którą potrącił samochód koło Giżycka. Do obu wypadków doszło po zmroku. Policjanci przypominają, że to czas, gdy piesi są najbardziej zagrożeni – właśnie od października do marca notowanych jest najwięcej wypadków z udziałem niezmotoryzowanych.Powodem jest zazwyczaj brak odblasków na ubraniu, kierowca nie ma szans ich dostrzec z odpowiedniej odległości,  zwłaszcza gdy jest ciemno i pada deszcz lub śnieg.

W Światowym Dniu Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych Krajowe Duszpasterstwo Kierowców zachęca do modlitwy za ofiary tragicznych wypadków oraz do troski okazanej osobom poszkodowanym na drogach. To też okazja do zwrócenia uwagi kierowców na potrzebę odpowiedzialnej, bezpiecznej i ostrożnej jazdy.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

 

Autor: ASkrgo
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, wypadek, wypadki, ofiary, kierowcy
Śmiertelny wypadek na lokalnej drodze w gminie Markusy

Po godzinie 18 na trasie ze Zwierzna do Kępniewa, w powiecie elbląskim, osobowy volkswagen golf potrącił rowerzystę. Mimo reanimacji mężczyzna zmarł. Policja ustala okoliczności wypadku i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV