Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Z roku na rok rośnie liczba nowotworów skóry. Posłuchaj audycji Na Zdrowie (20.06.2020)

Fot. Archiwum Radia Olsztyn

Agnieszka Lipczyńska rozmawiała o nowotworach skóry i terapii uroginekologicznej. W audycji wzięły udział dr hab. Agnieszka Owczarczyk-Saczonek i fizjoterapeutka Anna Afeltowicz.

O czerniaku mówi się najwięcej, ale nie jest to najczęściej występujący nowotwór skóry. Najczęściej diagnozowany jest rak podstawnokomórkowy, który stanowi 80 procent zachorowań. Rak kolczystokomórkowy to 20 procent nowotworów skóry, czerniak natomiast to 6 procent wszystkich rozpoznań. Mówi się o nim częściej bo jest najbardziej agresywny.

Z roku na rok liczba nowotworów skóry rośnie. Eksperci szacują, że niebawem w Polsce, co druga osoba po 60. roku życia zachoruje na nowotwór skóry. Jaka jest specyfika tych chorób, jak są leczone i jak ważna jest profilaktyka?

Naszym ekspertem jest dr hab. Agnieszka Owczarczyk-Saczonek, prof.UWM, konsultant wojewódzki w dziedzinie dermatologii i wenerologii, zastępca koordynatora Kliniki Dermatologii, Chorób Przenoszonych Drogą Płciową i Immunologii Klinicznej Szpitala Miejskiego w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Agnieszka Owczarczyk-Saczonek

Fizjoterapia uroginekologiczna niesie pomoc przede wszystkim kobietom w różnych etapach ich życia. Z tej formy rehabilitacji mogą skorzystać między innymi przyszłe mamy, kobiety w ciąży lub w okresie połogu, a także panie przechodzące menopauzę. Jedną z częściej zgłaszanych dolegliwości jest nietrzymanie moczu.

Posłuchaj rozmowy z Anną Afeltowicz – fizjoterapeutką uroginekologiczną i dowiedz się więcej czym jest ta forma rehabilitacji, na czym polega terapia i jakie daje korzyści.

00:00 / 00:00

Fizjoterapeutka Anna Afeltowicz z pacjentką

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za A.Lipczyńska

Więcej w zdrowie, lekarz, rak, choroba, szpital miejski, doktor, choroby, nootwór, Agnieszka Owczarczyk-Saczonek, Anna Afeltowicz
Wiceminister zdrowia z wizytą na Mazurach. Waldemar Kraska odwiedził szpitale powiatowe w Ełku i Piszu

Z samorządowcami wiceminister Waldemar Kraska rozmawiał o potrzebach lokalnej służby zdrowia. Odwiedził też szpitale powiatowe m.in. w Ełku i Piszu. Waldemar Kraska podsumował również wnioski samorządów,...

Zamknij
RadioOlsztynTV