Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Z powodu sinic zamknięte kąpielisko na Jeziorze Mikołajskim

Fot. UM Mikołajki/FB

Powiatowy Inspektor Sanitarny w Mrągowie wprowadził w drodze decyzji tymczasowy zakaz kąpieli z uwagi na zakwit sinic w kąpielisku na Jeziorze Mikołajskim przy ul. Okrężnej w Mikołajkach – poinformował w środę warmińsko-mazurski sanepid.

Z komunikatu zamieszczonego na stronie wojewódzkiej stacji sanitarno-epidemiologicznej wynika, że decyzję podjęto, uwzględniając ocenę wizualną jakości wody na kąpielisku. Z kolei na stronie Serwisu Kąpieliskowego GIS podano jedynie, że woda jest „nieprzydatna do kąpieli ze względu na inne wymagania”.

Komunikat o obowiązującym do odwołania zakazie kąpieli na plaży miejskiej z powodu sinic, opublikowało w środę na swojej stronie miasto Mikołajki. W komunikacie przypomniano, że kąpiel w wodzie o dużym stężeniu sinic może być niebezpieczna dla zdrowia, ponieważ niektóre sinice produkują toksyny. Kąpiel w takiej wodzie lub połknięcie jej może spowodować wysypkę, łzawienie, wymioty, biegunkę czy gorączkę.

Według danych służb sanitarnych, w woj. warmińsko-mazurskim w tym sezonie kąpielowym uchwałami rad gmin wyznaczono 42 kąpieliska.

Fot. UM Mikołajki/FB

Autor: M. Boguszewski (PAP)
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sinice, kąpielisko, Jezioro Mikołajskie
Bliższe Spotkania – 10.08.2022

Odliczanie do urodzin Radia Olsztyn, sinice, prawnicza „środa” oraz Kajakiem przez Warmię i Mazury to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiały Izabela Malewska i ...

Zamknij
RadioOlsztynTV