Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Z powodu koronawirusa kolejne szkoły z Warmii i Mazur na zdalnym nauczaniu, w Olsztynie zamknięto kościół

Fot. Adobe Stock

W Olsztynie w pięciu szkołach są utrudnienia w tradycyjnej nauce w związku z przypadkami zakażenia uczniów lub nauczycieli koronawirusem – poinformowała powiatowy inspektor sanitarny w Olsztynie Teresa Parys.

Z tego powodu na zdalny tryb nauczania przeszły dzisiaj m.in. IV LO oraz Zespół Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych, w którym jest 730 uczniów. W tym trybie będą się uczyć do 25 września.

Jak podał rzecznik wojewody Krzysztof Guzek, w ostatnim czasie nauczanie w formie zdalnej lub hybrydowej prowadzi 14 placówek w regionie. Dziś potwierdzone przypadki to także: Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku i Zespół Szkół w Lubawie, a także Zespół Szkolno-Przedszkolny w Szwarcenowie i Szkoła Podstawowa nr 1 w Gołdapi. W tej ostatniej placówce jest nauczanie hybrydowe.

Z powodu wykrycia zakażenia koronawirusem u jednego z zakonników, zamknięty jest kościół pw. Matki Bożej Saletyńskiej przy ulicy Morskiej w Olsztynie. Trzej duchowni uczyli religii w czterech szkołach z rejonu parafii.

 

Autor: K. Kantor / P. Karpiszen
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, kościół
Koronawirus w szkole w Giżycku. Uczniowie mieli jechać na praktyki do Grecji teraz są na kwarantannie

Dzisiaj Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku jest zamknięty, a od jutra placówka przechodzi na nauczanie zdalne. Grupa uczniów z Giżycka miała wyjechać na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV