Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Z korzyścią dla gospodarki w regionie i w całej Polsce. Przedsiębiorcy chętnie decydują się na inwestowanie w W-MSSE

Jedną z firm działających w W-MSSE jest fabryka płyt wiórowych w Biskupcu

W ciągu ostatnich 3 lat w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej przedsiębiorcy zainwestowali lub mają takie plany na sumę 2,5 miliarda złotych. Większość firm to spółki z kapitałem polskim.

Od lutego 2016 roku do kwietnia tego roku zarząd W-M SSE  podpisał 82 dokumenty umożliwiające przedsiębiorcom skorzystanie z pomocy publicznej. To 60 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej oraz 22 decyzje o wsparciu.

Przedsiębiorcy, uzyskując pomoc publiczną zadeklarowali poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości co najmniej 2,5 miliarda złotych oraz zatrudnienie około 2 tysięcy 200 pracowników.

Wśród firm, które od 2016 r. zainwestowały w strefie, 24 to przedsiębiorstwa duże, 22 – średnie, 28 – małe i 8 mikroprzedsiębiorstwa. Wśród nich są 72 firmy z kapitałem polskim, a 10 z kapitałem zagranicznym.

Ostatnim przedsiębiorstwem, które uzyskało decyzję o wsparciu, jest firma Meble Okmed Demko. Projekt inwestycyjny zakłada wybudowanie w Braniewie za 24 miliony złotych nowej fabryki i jej wyposażenie.

Ustawa, która weszła w życie pod koniec czerwca ubiegłego roku o wspieraniu nowych inwestycji zakłada, że cała Polska stała się specjalną strefą ekonomiczną (SSE). Nowe przepisy dały możliwość włączania do strefy inwestycji na gruntach prywatnych.

 

Autor: PAP
Redakcja: B.Gajlewska/B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w gospodarka, praca, W-MSSE
„Coraz częściej to praca szuka człowieka”. Tłumy na olsztyńskich Targach Pracy

Trzecia edycja Targów Pracy to kolejny sukces. Tłumy zainteresowanych ofertami pracy odwiedziły Zespół Szkół Budowlanych w Olsztynie. Swoje oferty przedstawiły największe firmy i służby mundurowe. W...

Zamknij
RadioOlsztynTV