Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Z. Babalski o koreańskich czołgach i powrocie wojska do Ostródy. Posłuchaj Porannych Pytań

Zbigniew Babalski

– Docelowo to będzie 1 000 czołgów – tak o uroczystym przekazaniu dziś w Morągu pierwszych 10 koreańskich czołgów K2 Black Panter mówił w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn poseł PiS Zbigniew Babalski.

Jak dodał, następne partie także będą trafiały na Warmię i Mazury.

Przypominam, że na dzisiaj jesteśmy państwem przyfrontowym i o tym musimy pamiętać. Takiego wzmocnienia budżetu polskie wojsko nigdy nie miało. W 2015 r., gdy przejmowaliśmy władzę po PO-PSL, budżet na wojsko wynosił ok. 47 mld zł. Dziś to jest ok. 97 mld 475 mln zł.

Poseł podkreślił, że są to ogromne wydatki, ale niezbędne, żebyśmy w Polsce czuli się bezpiecznie.

Powrót wojska do Ostródy

Były wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi poinformował, że część dawnej wojskowej infrastruktury w Ostródzie już została odzyskana przez armię.

Koszary zostały przejęte przez 16. Dywizję Zmechanizowaną od Agencji Mienia Wojskowego. W przypadku autodromu procedura jeszcze trwa. Mam nadzieję, że to nie jest jakieś hamowanie ze strony samorządu, raczej zabezpieczanie się, żeby wszystko w dokumentacji się zgadzało. Myślę tu o pewnych obawach miasta i burmistrza Ostródy, czy nie będzie trzeba zwracać bonifikaty, która była udzielona przy zakupie autodromu.

Poseł Zbigniew Babalski dodał, że jest w posiadaniu pisma, informującego burmistrza Ostródy, że jeżeli następuje sprzedaż na rzecz Skarbu Państwa na cele obronne, to nie ma zagrożenia zwrotu bonifikaty.

Ostróda będzie jednym z miejsc, gdzie będą stacjonować nowe czołgi K2. Dziś pierwsza partia tych czołgów zostanie przekazana wojsku w Morągu. W uroczystości wezmą udział premier Mateusz Morawiecki i wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego

00:00 / 00:00

Autor: K. Kaszubski
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Bowie, kozetka i Iron Man bez maski

Dwa niezwykłe dokumenty, powrót jednej z ikon lat 80. oraz uwięziony Steve Carrell. To w dzisiejszym Do Zobaczenia. "Pacjent" to intrygująca opowieść o starciu psychopatycznego mordercy...

Zamknij
RadioOlsztynTV