Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

XXIX Wojewódzki Przegląd Kapel i Zespołów Śpiewaczych w Jezioranach – część 5

W Jezioranach zakończył się XXIX Wojewódzki Przegląd Kapel i Zespołów Ludowych.

Jury wysłuchało 19 kapel, a nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Puchar Wojewody Warmińsko-Mazurskiego przyznano Zespołowi Pieśni I Tańca „Szuwary”. W zespole z Markus występuje 20 osób w wieku od 20 do 70 lat. „Szuwary” w tym roku obchodzić będą 20-lecie istnienia.

Nagrodę Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego otrzymał Zespół „Potok” z Rychlik, natomiast nagrodę Starosty Powiatu Olsztyńskiego przyznano Ludowemu Zespołowi Pieśni i Tańca „Dąbrowa” z Dąbrówna.

Przewodniczący jury Włodzimierz Jarmołowicz podkreślał, że w tym roku zespoły prezentowały wysoki poziom. Organizatorzy już dziś zapraszają na XXX Wojewódzki Przegląd Kapel i Zespołów Ludowych.

XXIX Wojewódzki Przegląd Kapel i Zespołów Śpiewaczych w Jezioranach – część 5.
Zaprasza Anna Minkiewicz-Zaremba.

00:00 / 00:00

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kultura, Slider, festiwal, Jeziorany, folklor, wiatraki mazurskie, XXIX Wojewódzki Przegląd Kapel i Zespołów Śpiewaczych w Jezioranach, Kalina
660 lat historii Olsztyna

Olsztyńska starówka zamieniła się w średniowieczny targ. Z okazji "Dni Jakubowych" przygotowanych na 660-lecie Olsztyna, na Starym Mieście można zobaczyć rycerskie turnieje, pracujących rzemieślników oraz świętego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV