Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Wzywamy wszystkie partie polityczne do podpisania paktu zdrowia”. Szefowie PSL-Kukiz’15 przedstawili program wyborczy

fot. Przemysław Getka

Pakt na rzecz zdrowia, ekologiczna żywność czy ulgi dla przedsiębiorców – to niektóre z postulatów programowych, o których mówili szefowie koalicji PSL-Kukiz’15 podczas konferencji w Olsztynie.

Przewodniczący PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zaznaczał, że sytuacja w polskiej opiece medycznej jest katastrofalna i wymaga jak najszybszej interwencji. Dlatego polityk wzywa wszystkie partie polityczne do podpisania paktu na rzecz zdrowia. Szpitale powiatowe są zadłużone, nie ma dostępności do leków, brakuje lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów i ratowników medycznych, dlatego konieczne są wspólne działania – podkreślał Kosiniak-Kamysz.

Przedstawiciele PSL i Kukiz’15 mówili też o konieczności zniesienia VAT-u na zdrową żywność i wsparcia sprzedaży bezpośredniej ekologicznych produktów. Z kolei Paweł Kukiz zaznaczył, że mimo iż jest zwolennikiem podnoszenia minimalnej płacy, to ma wątpliwości co do postulatów PiS, bo nie widzi możliwości obciążania przedsiębiorców dodatkowymi kosztami. Dodał, że ci mikroprzedsiębiorcy, którzy nie zarabiają poza sezonem, powinni mieć możliwość skorzystania z wakacji od płacenia składek ZUS.

00:00 / 00:00

Z kolei Urszula Pasławska apelowała: – Zacznijmy szukać tego, co nas łączy. Kandydatka do sejmu z ramienia PSL-Koalicji Polskiej podkreśla, że konieczne jest słuchanie społeczeństwa i znajomość problemów regionów, z których się startuje – to dotyczy także na przykład inwestycji drogowych.

00:00 / 00:00

Henryk Falkowski z Kukiz 15 podkreślał, że wartością tej koalicji jest to, że PSL w swój program wpisało postulaty Kukiz 15 m.in. dotyczące zmian ustrojowych.

00:00 / 00:00

Odtworzenie Małego Ruchu Granicznego z Obwodem Kaliningradzkim i starania o zniesienie embarga na handel ze Wschodem – to także postulaty koalicji. Jak zaznaczyli politycy, trzeba zmienić to, że do Polski wjeżdża 20 milionów ton węgla z Rosji, a polski rolnik nie może w Moskwie sprzedać kilograma jabłek.

W konferencji prasowej uczestniczyli także kandydaci do Sejmu z ramienia PSL-Koalicji Polskiej z Warmińsko-Mazurskiego.

Fot.: P. Getka
Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w służba zdrowia, PSL, VAT, Urszula Pasławska, Władysław Kosiniak-Kamysz, płaca minimalna, video, wybory parlamentarne, Henryk Falkowski
Sukces strażników granicznych z Warmii i Mazur. Wraz z CBŚP rozbili międzynarodową grupę przestępczą

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej wspólnie z funkcjonariuszami CBŚP i Krajowej Administracji Skarbowej w Olsztynie rozbili międzynarodową zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się produkcją oraz handlem...

Zamknij
RadioOlsztynTV