Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sukces strażników granicznych z Warmii i Mazur. Wraz z CBŚP rozbili międzynarodową grupę przestępczą

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej wspólnie z funkcjonariuszami CBŚP i Krajowej Administracji Skarbowej w Olsztynie rozbili międzynarodową zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się produkcją oraz handlem papierosów i krajanki tytoniowej.

Mundurowi przeprowadzili akcję zatrzymania przestępców jednocześnie na terenie kilku posesji w powiecie piaseczyńskim oraz mińskim. Na miejscu zabezpieczono kompletną linię produkcyjną, zapełnioną gotowymi papierosami. W ciągu doby nielegalny zakład mógł wyprodukować blisko 3 mln sztuk papierosów. W fabryce ujawniono prawie 900 kg pyłu tytoniowego. Według śledztwa grupa przestępcza wyprodukowała co najmniej 22 mln sztuk nielegalnych papierosów. Dzięki wspólnej akcji ujawniono 4 mln sztuk papierosów bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy o wartości ponad 3 mln zł oraz 4,5 tony krajanki tytoniowej o wartości prawie 3 mln 700 tys. zł. Gdyby towar trafił na polski rynek, Skarb Państwa straciłby 8,5 mln zł.

Zabezpieczono dowody przestępstwa, m.in.: pojazdy ciężarowe i osobowe, karty sim, telefony komórkowe, laptopy. Na poczet przyszłych kar mundurowi zajęli siedem samochodów. Do sprawy zatrzymano 7 mężczyzn w wieku od 36 do 51 lat.

Czterech Białorusinów, dwóch Polaków i Ukrainiec najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Siedlcach.

Posłuchaj relacji Mariusza Borsiaka

Fot. W-M OSG

Fot. W-M OSG

Fot. W-M OSG

Fot. W-M OSG

Fot. W-M OSG

Fot. W-M OSG

Autor: B. Gajlewska/M. Borsiak
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w video
Oglądaj debatę kandydatów w wyborach do Sejmu (okręg nr 35) i Senatu (okręgi nr 86 i 87)

13 października wybierzemy posłów do Sejmu i Senatu. Przygotowaliśmy cykl debat z udziałem kandydatów startujących z Warmii i Mazur. Za nami pierwsza z nich dla kandydatów...

Zamknij
RadioOlsztynTV