Wzrost cen za wodę i ścieki w Elblągu. Ile zapłacą mieszkańcy?
Od tego miesiąca elblążanie zapłacą więcej za wodę i ścieki. Po trzech latach Wody Polskie zatwierdziły nową taryfę zaproponowaną przez Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.
Zapowiadana podwyżka cen zaczęła obowiązywać szybciej, niż przekazywało miasto i EPWiK. Dotychczas za dostarczenie wody i odprowadzanie ścieków mieszkańcy płacili 10,70 zł brutto za metr sześcienny. Teraz cena wzrosła o 27 proc. – Cena za metr sześcienny wody i ścieków w stosunku do taryfy, która została zatwierdzona w 2021 roku, wzrośnie o 2,92 zł – poinformowała Adrianna Kuzko z Urzędu Miejskiego w Elblągu.
Zatem za wodę i ścieki mieszkańcy zapłacą 13,62 zł brutto. Ta stawka ma obowiązywać do września 2025 roku. W kolejnych trzech latach cena wzrośnie do 13,91 zł. Podwyżki cen za wodę i ścieki dotkną też mieszkańców Milejewa oraz gminy Elbląg.
Posłuchaj relacji Michaliny Rozbickiej
Autor: M. Rozbicka
Redakcja: A. Niebojewska













![Boże Ciało w Olsztynie. Ulicami miasta przeszły procesje [zdjęcia] Boże Ciało w Olsztynie. Ulicami miasta przeszły procesje [zdjęcia]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FBoze-Cialo-3.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)















