Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wznowiono budowę krajowej 16 na odcinku Biskupiec-Borki

Wznowiono prace przy budowie najważniejszej arterii Warmii i Mazur – drogi krajowej numer 16, między Biskupcem a Borkami Wielkimi.

Prace budowlane przerwano w czerwcu, po tym jak dotychczasowy wykonawca, konsorcjum Alpine Bau, ogłosiło upadłość. Do dokończenia inwestycji Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, zamiast jednego wykonawcy, wybrała kilku mniejszych.

Pierwsze prace już ruszyły, montowane są bariery ochronne na mostach i wzdłuż drogi główne – powiedział Radiu Olsztyn Karol Głębocki, rzecznik olsztyńskiego oddziału GDDKiA:

00:00 / 00:00

Rzecznik olsztyńskiego oddziału GDDKiA zapowiada, że droga ma być przejezdna całą zimę, później zaś zostanie częściowo zamknięta. To jeden z warunków, by dopuścić drogę do ruchu. Jak mówi Karol Głębocki wiosną ma zostać położona ostatnia warstwa asfaltu.

00:00 / 00:00

Jeżeli prace będą przebiegały zgodnie z planem, 16 z Biskupca do Borek Wielkich ma być gotowa w połowie przyszłego roku. (dmach/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w budowa, 16
Rząd zatwierdził budowę obwodnicy Olsztyna

Do 2020 roku powstanie 12 obwodnic miast, w tym obwodnica Olsztyna. Pieniądze na ten cel rząd przeznaczy z funduszy unijnych. Podczas poniedziałkowego posiedzenia, Rada Ministrów uchwaliła...

Zamknij
RadioOlsztynTV