Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wzmożone kontrole na drogach Warmii i Mazur. Cel: eliminacja kierowców jadących zbyt szybko

Fot. Fotolia.com

W całej Polsce trwa policyjna akcja „Prędkość”. To wstęp do wzmożonych patroli na drogach podczas długiego weekendu.

W województwie warmińsko-mazurskim w akcji „Prędkość” bierze udział ponad 200 funkcjonariuszy drogówki, wspieranych także przez policjantów ze służby patrolowej. Na drogach pojawiły się radiowozy oznakowane i nieoznakowane.

– Głównym celem jest zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych oraz eliminowanie z dróg tych kierowców, którzy jadą zbyt szybko. Ale oczywiście policjanci będą zwracać uwagę także na inne przypadki łamania przepisów – niebezpieczne wyprzedzanie, niewłaściwe zachowania wobec pieszych, trzeźwość kierowców oraz stan techniczny pojazdów – powiedziała nam kom. Izabela Niedźwiedzka-Pardela z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Akcję „Prędkość” zaplanowano na jeden dzień, ale na tym wzmożone działania policji się nie skończą. Ze względu na długi sierpniowy weekend do niedzieli na drogach będzie więcej patroli niż zwykle.

 

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, kontrole
Zamiast opiekować się dzieckiem, piła alkohol. Sprawą nieodpowiedzialnej matki zajmie się sąd

3,5 promila miała mieszkanka Giżycka, która zamiast opiekować się swoją 6-letnią córką, piła alkohol. Ktoś w tej sprawie zadzwonił na policję. Gdy dzielnicowy przyjechał do wskazanego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV