Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wystawa i prelekcje w biurze poselskim. Jerzy Wilk zaprasza na lekcje historii

Fot. M. Stankiewicz

1 marca będziemy obchodzić  Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to  święto  upamiętniające żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

Obchodzimy je od 1 marca 2011 roku, kiedy to przypadła 60. rocznica wykonania wyroku śmierci w więzieniu mokotowskim na siedmiu członkach IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”. Z okazji tego święta w biurze poselskim elbląskiego posła Prawa i Sprawiedliwości Jerzego Wilka, otwarto okolicznościową wystawę, która jest poświęcona właśnie Żołnierzom Wyklętym.

00:00 / 00:00

W czasie trwania wystawy będą prowadzone lekcje historii, przybliżające tragiczne dzieje podziemia antykomunistycznego. Planowane są pokazy filmów oraz dwie prelekcje. 4 marca Artur Chomicz przybliży historię podziemia antykomunistycznego m.in. na terenie Powiśla, a 5 marca Bartosz Januszewski będzie mówić  o przypadającym 24 marca Narodowym Dniu Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Obaj prelegenci reprezentują gdański oddział Instytutu Pamięci Narodowej.

Do 5 marca włącznie wystawa w biurze poselskim posła Jerzego Wilka, będzie dostępna dla wszystkich zainteresowanych w godzinach od 9.00 do 15.00.

 

Autor: J. Salmonowicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w historia, żołnierze wyklęci, IPN, Prawo i Sprawiedliwość, święto
„Nic nie jest w stanie nas zahamować”. Poseł Leonard Krasulski nie boi się, że Komisja Europejska zablokuje przekop Mierzei Wiślanej

Nie obawiam się zablokowania przekopu Mierzei przez Komisję Europejską - mówił w Porannych pytaniach poseł Leonard Krasulski, szef struktur Prawa i Sprawiedliwości w okręgu elbląskim. W...

Zamknij
RadioOlsztynTV