Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 31 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wysłały pieniądze oszustowi myśląc, że pomagają znajomej

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Oszuści internetowi cały czas wymyślają kolejne sposoby na okradanie innych. Tym razem na policję zgłosiła się 33-letnia mieszkanka gminy Bisztynek.

Kobieta poinformowała, że ktoś się włamał na jej konto społecznościowe. Następnie wysyłał wiadomości do jej znajomych – relacjonuje aspirant Marta Kabelis, oficer prasowy policji w Bartoszycach. Dwie kobiety straciły po 1000 złotych, trzecia 2000 złotych.

Prosił o pilną pożyczkę pieniędzy poprzez wygenerowanie kodu BLIK w systemie płatności elektronicznej. Podający się za 33-latkę oszust był bardzo przekonujący. Potrzebę pożyczki tłumaczył, limitem na swoim koncie i koniecznością opłacenia zakupów internetowych. Dziękował za transakcje i obiecywał szybki zwrot pieniędzy. Nic nie podejrzewające trzy znajome kobiety wygenerowały kod BLIK.

00:00 / 00:00

Policjanci apelują, zanim przekażemy komukolwiek kod BLIK, skontaktujmy się telefonicznie lub osobiście ze znajomym i upewnijmy się czy naprawdę potrzebuje naszej pomocy.

 

Autor: P. Świniarski
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, oszust, zakupy, blik
Interwencja pracowniczki banku uchroniła klientkę od utraty pieniędzy

Pracownica banku w Mrągowie odmówiła wypłaty pieniędzy z konta klientki podejrzewając, że kobieta mogła być ofiarą oszustwa. Okazało się, że przez kilka godzin z klientką banku...

Zamknij
RadioOlsztynTV