Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wypoczynek wśród śmieci? Problem na plażach, w parkach i lasach

Fot. A. Skrago

Nowy pomost dla kajaków otwarty, ale w jego sąsiedztwie pełno śmieci. Zaledwie kilka dni po oficjalnym otwarciu pomostu na Łynie, przy elektrowni wodnej koło Olsztyna, turyści korzystają z niego w otoczeniu odpadów wysypujących się ze śmietników.

Jak przyznał Michał Koronowski, rzecznik Zarządu Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie, przepełnionych śmietników w takim miejscu nie powinno być. Zapewnił, że na miejsce został wysłany pracownik. Firma, która zajmuje się oczyszczaniem terenu, powinna opróżniać śmietniki codziennie, jeśli tego nie robi, zostaną wyciągnięte konsekwencje.

Podobny problem z przepełnionymi i wysypującymi się śmietnikami bywa także w innych miejscach. To parki, wiaty leśne, plaże. Wszędzie tam są śmietniki, o których służby porządkowe przypominają sobie zbyt rzadko. Sprzątanie należy do obowiązków gmin, dlatego jeśli widzimy nielegalne wysypisko lub wyjątkowo zaśmiecony teren, warto go sfotografować i skontaktować się np. ze strażą miejską lub lokalnym urzędem gminy.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w las, odpady, śmieci, Park, śmietnik, plaża
Susza w lasach. „Sytuacja pogarsza się z godziny na godzinę”

Bardzo sucho w lasach Warmii i Mazur - ostrzegają strażacy oraz leśnicy i przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Rzecznik warmińsko-mazurskiej straży pożarnej młodszy brygadier Grzegorz Różański...

Zamknij
RadioOlsztynTV