Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wynajęli studentom nie swoje mieszkanie i zainkasowali 2 tys. zł. Nowy sposób działania oszustów

Fot. pixabay.com

Młodzi studenci wynajęli ładne mieszkanie w centrum Olsztyna, atutem była kusząco niska cena. Radość trwała  do czasu, gdy do lokalu weszła prawdziwa właścicielka.

Dwie studentki i student postanowili wynająć mieszkanie przy ulicy Dąbrowszczaków w Olsztynie. Ofertę znaleźli w Internecie, a przekonała ich niska cena. Studenci telefonicznie umówili się z mężczyzną na podpisanie umowy i przekazanie kluczy.

Na spotkanie z przyszłymi najemcami przyszła jednak kobieta, która szybko dała im do podpisania umową, wręczyła klucze i pobrała 2 tysiące kaucji.

Kilka godzin później do mieszkania, do którego młodzi ludzie zdążyli się już wprowadzić, zapukała prawowita właścicielka. Ku zdziwieniu studentów powiedziała, że zajmuje się krótkoterminowym wynajmem apartamentu i dzień wcześniej przekazała klucze kobiecie, która zatrzymała się w mieszkaniu na jedną dobę.

Najprawdopodobniej to ta kobieta, wraz ze wspólnikiem, zamieściła ogłoszenie i podając się za właścicielkę wynajęła mieszkanie studentom.

Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę przy wynajmowaniu lokali. A jeśli  jest taka możliwość, warto zapytać poprzednich lokatorów o warunkach, jakie oferuje wynajmujący, dokładnie przeczytać umowę i poprosić właściciela o okazanie dokumentu ze zdjęciem oraz dokumentu świadczącego o prawie własności do lokalu.

Posłuchaj relacji Pawła Karpiszena

 

Autor: G.Karpiszen
Redakcja: Ł.Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w oszust, mieszkanie, studenci, lokal, uwaga, pilne
Bogumiła Czerniawska z Pisza została „Człowiekiem bez barier 2017”

Gala konkursu odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie. Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji nagradza w ten sposób osoby niepełnosprawne, które swoim działaniem przełamują bariery i stereotypy. Honorowy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV