Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wykorzystują niewiedzę seniorów. Zapadł wyrok za oszustwa na tzw. pokazach

Elbląski sąd wydał pierwszy wyrok za oszustwo podczas tzw. pokazów, podczas których organizatorzy oferują seniorom sprzedaż różnych urządzeń. Sebastian D. został skazany na 8 miesięcy więzienia. Sąd zawiesił karę pod warunkiem zapłacenia oszukanej osobie zadośćuczynienia w wysokości kilku tysięcy złotych. Wyrok nie jest prawomocny.

Ten rodzaj wykorzystywania osób starszych opiera się na manipulacji i niewiedzy seniorów, którzy nie znają wartości i jakości oferowanych urządzeń.

Im bardziej ktoś naciska i przyspiesza podjęcie decyzji, tym większą powinno budzić to ostrożność i skłonić do dobrego zapoznania się z przedstawioną umową

– przypomina Paweł Rodziewicz, miejski rzecznik praw konsumenta w Elblągu.

00:00 / 00:00

Takie pochopne decyzje mają różne konsekwencje – od utraty oszczędności po stratę mieszkania – co niedawno spotkało starszą elblążankę. Przed elbląskim sądem, dzięki staraniom Miejskiego Rzecznika Praw Konsumenta toczy się jeszcze inny proces osób oskarżanych o podobne przestępstwa.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w sąd, Elbląg, senior, oszustwo
Sąd skazał byłego komendanta. Po śmierci strażaka próbował zacierać ślady

Sąd Rejonowy w Kętrzynie wydał wyrok skazujący wobec byłego komendanta straży pożarnej w Kętrzynie oskarżonego w związku z tragicznym wypadkiem podczas ćwiczeń. Zginął wówczas młody strażak....

Zamknij
RadioOlsztynTV