Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wykorzystajmy ich święto i uczulmy dziadków na sztuczki oszustów

Wczoraj świętowały babcie, dziś swoje święto mają dziadkowie. Oprócz słodkich upominków i złożenia życzeń – spotkania z dziadkami powinniśmy wykorzystać do wyczulenia ich na działania oszustów.

Seniorzy narażeni są na pułapki zakupowe nie tylko w internecie, ale także w realu. Dlatego nie powinni oni podpisywać żadnych dokumentów pod presją, a na ewentualne promocyjne badanie pójść z kimś bliskim.

Pokaz handlowy może przyjąć różną formę. Może to być na przykład bezpłatne badanie, spotkanie w sanatorium dotyczące zdrowego trybu życia. Czasami może to być także prezentacja jakiegoś nowego produktu towaru, czy usługi, czegoś co ma przypominać produkt medyczny, ale w żaden sposób tym produktem medycznym nie jest. W wielu przypadkach mamy do czynienia jedynie z pokazem handlowym, który nie ma nic wspólnego z medycyną

– zaapelowała Małgorzata Cieloch z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Jeśli jednak senior kupił coś pod wpływem presji warto pamiętać, że w niektórych sytuacjach mamy 14 dni na odstąpienie od transakcji. Chodzi o umowy zawarte przede wszystkim na pokazach, podczas wizyt w domach lub przez telefon.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: I. Malewska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w babcia, dziadek, oszust, oszuści
ZUS ostrzega przed oszustami. Oferują pomoc w sprawie świadczenia 800 plus

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przestrzegł w czwartek przed oszustami, którzy oferują pomoc w wypełnieniu wniosku w sprawie świadczenia 800 plus. - Podwyższenie świadczenia z 500 zł do...

Zamknij
RadioOlsztynTV