Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wykładowczyni oskarżona o fałszerstwa vatowskie zawieszona przez rektora UWM

Władze UWM w Olsztynie zawiesiły w obowiązkach i odsunęły od prowadzenia zajęć ze studentami wykładowczynię, której w grudniu zeszłego roku postawiono zarzuty współuczestnictwa w fałszowaniu faktur VAT. O „zbrodnię vatowską”oskarżono, a następnie aresztowano małżonka Joanny Ś., także wykładowcę olsztyńskiej uczelni.

Na oszustwach oboje mieli się wzbogacić się o 20 mln złotych. Wobec Joanny Ś. prokurator okręgowy zastosował środek zapobiegawczy w postaci 50 tys. złotych poręczenia majątkowego. 33-letnia wykładowczyni przez pewien czas nadal prowadziła zajęcia ze studentami w ełckiej filii uczelni. – Po otrzymaniu pisma z prokuratury okręgowej o ciążących na kobiecie zarzutach została ona zawieszona w obowiązkach – mówi rzeczniczka uniwersytetu Wioletta Ustyjańczuk.

Powiadomienie olsztyńskiej prokuratury dotarło do uniwersytetu i rektor niezwłocznie podjął decyzję o zawieszeniu Joanny Ś. w pełnieniu obowiązków nauczyciela akademickiego. Dr hab. Jan G. został zawieszony z mocy prawa już dnia 10 grudnia 2021 r., czyli z datą zastosowania środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

00:00 / 00:00

Uczelnia jednocześnie zdecydowanie odcina się od sprawy i podkreśla, że zarzuty wobec dwojga wykładowców są ich prywatnymi sprawami. Za przestępstwo fakturowe przewidziana jest kara do 25 lat pozbawienia wolności. Małżonkowie nie przyznają się do winy.

Autor: B. Gajlewska/UWM
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w UWM
Do Kortowa pojedzie mniej autobusów. Od poniedziałku zmiany w rozkładzie

Z powodu zdalnej sesji egzaminacyjnej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, mniej miejskich autobusów będzie jeździło do Kortowa, a niektóre linie będą zawieszone. Zmiany w rozkładzie jazdy...

Zamknij
RadioOlsztynTV