Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wygodniej i szybciej do Warszawy. Otwarto kolejny odcinek S7

Fot. GDDKiA / Krzysztof Nalewajko

Kierowcy będą wygodniej podróżować trasą S7 między Napierkami a Płońskiem. Drogowcy właśnie udostępnili kolejny odcinek dwupasmowej drogi między Napierkami a Mławą.

To ponad 10 kilometrów jezdni drogi ekspresowej S7 w obu kierunkach. Jak powiedział Karol Głębocki z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie, lepiej będzie się jechało też niedaleko Płońska, bo tam likwidowane są objazdy drogami serwisowymi. Ruch zostanie sprowadzony na jedną jednię drogi ekspresowej. Układ dwujezdniowy na odcinku do Płońska ma być w połowie sierpnia.

00:00 / 00:00

Jutro (15 lipca) kierowcy zyskają kolejne 2 kilometry na odcinku Pieńki – Płońsk od Pawłowa do węzła Dłużniewo. W sumie od granicy województw warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego do okolic miejscowości Pawłowo przed Płońskiem to będą 62 km jazdy po nowej drodze.

Prace na trasie między Napierkami a Płońskiem nadal są prowadzone – droga jest udostępniona z czasową organizacją ruchu i ograniczeniami prędkości. Stała organizacja ma być wdrażana jesienią.

Łączny koszt inwestycji wynosi 1 miliard 600 milionów zł. Środki z unijnego dofinansowania to ponad 1 mld 40 mln zł.

Fot. GDDKiA / Krzysztof Nalewajko

Fot. GDDKiA / Krzysztof Nalewajko

Fot. GDDKiA / Krzysztof Nalewajko

Autor: A. Skrago
Redakcja: K. Ośko

Więcej w S7, trasa
Kierowcy pojadą kolejnym odcinkiem nowej drogi S7. Na jakim etapie są prace?

W czwartek drogowcy mają oddać do użytku nowy odcinek krajowej siódemki z Napierek do Mławy. Jak przekazał olsztyński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad -...

Zamknij
RadioOlsztynTV