Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wygląda wspaniale z daleka, gorzej z bliska. Most Dolny w Elblągu przejdzie kolejny remont

Most Dolny w Elblągu

Wiosną przyszłego roku ma zostać przeprowadzony remont nawierzchni Mostu Dolnego na rzeką Elbląg. To jeden z dwóch zwodzonych mostów, które zostały odtworzone w historycznej formie na Starym Mieście.

Ponieważ mosty są podnoszone, do części nawierzchni użyta została dębowa kostka. I od początku, czyli od 2013 roku jest ona wciąż wymieniana. Z powodu uszkodzonej nawierzchni zarówno piesi, jak i kierowcy muszą bardzo uważać na dziury i wybrzuszenia.

Mosty wspaniale się prezentują. Gorzej jest, kiedy na ten bliższy ujściu rzeki spojrzy się z bliska. Nawierzchnia Mostu Dolnego w kilkunastu miejscach jest uszkodzona. Wybrzuszona i popękana kostka nie tylko szpeci obiekt, ale stwarza zagrożenie. Na ten stan dębowej nawierzchni ma wpływ ruch samochodowy i duża wilgotność. Była już wymieniana kilka razy, ale teraz zostanie użyty materiał z tworzyw sztucznych, taki który nie będzie nasiąkliwy – tłumaczy wiceprezydent Elbląga, Janusz Nowak. Remont będzie wykonany w przyszłym roku, termin wyznaczony jest do 20 kwietnia.

Dodajmy, mosty zwodzone przez rzekę Elbląg zostały wykonane z unijnym dofinansowaniem. Termin gwarancji na tę inwestycję upłynął trzy lata temu.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Most Dolny w Elblągu

Most Dolny w Elblągu

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, inwestycja, Janusz Nowak, most zwodzony, nawierzchnia, Most Dolny
Wadę wzroku wykorzystywał do okradania ludzi. 64-latek trafił do aresztu

Sąd w Elblągu zdecydował o 3-miesięcznym aresztowaniu 64-latka, który okradał mieszkania. Złodziej wchodził do mieszkań, które były otwarte. Gdy przyłapywali go właściciele tłumaczył się dużą wadą...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV