Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wychowanie patriotyczne i muzyka. Trwają przesłuchania do ogólnopolskiego konkursu

Fot. P. Getka

17 szkół z regionu uczestniczy w przesłuchaniach do konkursu Narodowego Centrum Kultury „Do Hymnu”. Uczniowie śpiewają hymn państwowy oraz dwie inne pieśni.

Projekt ma integrować młodych ludzi, wyzwalać poczucie dumy narodowej, zachęcać do dbałości o narodowe dziedzictwo i edukować patriotycznie. Przesłuchanie prowadzą profesjonalni muzycy.

W Olsztynie prezentacji przysłuchiwała się Wioletta Miłkowska z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina z filią w Białymstoku, która podkreślała cele wydarzenia.

Celem całej inicjatywy nie jest konkurs sam w sobie tylko wychowanie patriotyczne dzieci i młodzieży w każdej szkole. Młodzież prezentuje trzy pieśni. Zauważamy, że nauczenie się całego tekstu np. Roty czy innych utworów nie jest wielką przeszkodą.

00:00 / 00:00

Swoje umiejętności zaprezentowali m.in. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 w Olsztynie, w której zorganizowano przesłuchania. Zaśpiewali Hymn Polski, Gaude Mater Polonia i Rotę.

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej

00:00 / 00:00

W tegorocznej edycji konkursu w całym kraju bierze udział ponad 300 szkół. Wyniki poznamy pod koniec listopada. W ostatnich czterech edycjach projektu udział wzięło w sumie ponad 150 tysięcy uczniów z 850 placówek.

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Autor: K. Grabowska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w muzyka, młodzież, szkoła, uczniowie, konkurs, hymn, pieśni, video
Jak zostać asystentem osoby niepełnosprawnej?

65 gmin i 8 powiatów z województwa warmińsko - mazurskiego zgłosiło się do programu „Asystent osoby niepełnosprawnej”. Na program przeznaczono 505 milionów złotych. Życie codzienne osób...

Zamknij
RadioOlsztynTV