Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wychodzili z domu, by kraść. 42-latek i jego kolega zapłacą po 5 tysięcy złotych grzywny. O karze więzienia zdecyduje sąd

Fot. fotolia

42-latek odpowie nie tylko za kradzież części do samochodów ciężarowych, ale także za łamanie zasad dotyczących zgromadzeń i wychodzenia z domu.

Mieszkaniec powiatu iławskiego na kradzież wybrał się z kolegą. Jak powiedziała mł. asp. Joanna Kwiatkowska policjanci z Iławy zatrzymali ich w momencie, gdy wracali z łupem.

Gdy policja jechała do zgłoszenia, jedną z dróg na terenie powiatu iławskiego szli sprawcy kradzieży. Mężczyzn zatrzymano. Trafili do policyjnej celi. Jak się okazało nie było to jedyne przewinienie 42-latka i jego młodszego kolegi. Obaj wielokrotnie nie stosowali się do obowiązujących zasad za co byli karani mandatami. O ich zachowaniu został poinformowany powiatowy inspektor sanitarny, który nałożył na obu mężczyzn karę pieniężną po 5 tysięcy złotych.

Natomiast za kradzież 42-latkowi grozi dodatkowo do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, Iława, kradzież, złodziej, kara
Będą pieniądze na działalność kulturalną online. Do kiedy można składać wnioski?

Tylko do poniedziałku będą przyjmowane on-line wnioski do ministerialnego programu "Kultura w sieci". Procedura zgłaszania propozycji jest maksymalnie uproszczona. Program Narodowego Centrum Kultury ma wartość 15...

Zamknij
RadioOlsztynTV