Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wybory prezydenckie – kiedy i z jakimi kandydatami? Posłuchaj audycji Jeden na Jednego

Jeden na Jednego, czyli słowne starcie przedstawiciela opozycji z przedstawicielem partii rządzącej. Zdalnymi gośćmi Andrzeja Piedziewicza byli:

  • Radosław Nojman – Prawo i Sprawiedliwość
  • Konrad Sajkowski – Konfederacja

Wybory prezydenckie

Sejm przyjął ustawę, która wprowadza nowy model wyborów. Już nie wybory korespondencyjne, ale wybory tradycyjne z opcją korespondencyjnego oddania głosu. Za taką ustawą był PiS, ale też większość posłów Konfederacji.

Dziś pojawiła się informacja, że z wyborczego wyścigu ma się wycofać kandydatka Platformy Obywatelskiej Małgorzata Kidawa-Błońska. Kto ją zastąpi? I kiedy poznamy datę wyborów prezydenckich w Polsce.

Czy inwestycje na Warmii i Mazurach są blokowane?

W Gryźlinach miał powstać duży zakład przetwórstwa drewna. Potencjalnym inwestorem była duża firma z Austrii. Zakład nie powstanie, m.in. ze względu na sprzeciw mieszkańców. To nie jest jedyna sytuacja, gdy mieszkańcy próbują – niekiedy skutecznie – blokować pewne inwestycje. Czy to może jakoś zagrozić rozwojowi Warmii i Mazur?

Posłuchaj audycji Jeden na Jednego

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za A.Piedziewicz

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w polityka, debata, inwestycje, wybory, prezydent, Gryźliny, kandydaci, Nojman
Czy Czesław Małkowski dostanie milionowe odszkodowanie? Do sądu wpłynęła też kasacja od wyroku uniewinniającego od zarzutu gwałtu

Były prezydent Olsztyna oskarżany o molestowanie i gwałt urzędniczki i prawomocnie uniewinniony, domaga się prawie 3 milionów złotych odszkodowania i zadośćuczynienia. Odpowiedni wniosek wpłynął już do...

Zamknij
RadioOlsztynTV