Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wybory prezydenckie i inwestycje na Warmii i Mazurach – to tematy audycji Jeden na Jednego

Jeden na Jednego, czyli słowne starcie przedstawiciela opozycji z przedstawicielem partii rządzącej. Wybory prezydenckie i inwestycje na Warmii i  Mazurach – to dzisiejsze tematy audycji Jeden na Jednego.

Zaproszenia Andrzeja Piedziewicza skorzystali:

  • Paweł Czemiel – Prawo i Sprawiedliwość,
  • Konrad Sajkowski – Konfederacja.

Tematy

1. Wybory prezydenckie

Wybory prezydenckie – został nam praktycznie tydzień kampanii. W ostatnim tygodniu sporo czasu poświęcono podpisaniu przez Andrzej Dudę Karty Rodziny i jego słowom o LGBT: „próbuje nam się wmówić, że to są ludzie, a to jest po prostu ideologia”. Nieco ponad tydzień do pierwszej tury wyborów. Z sondaży wynika, że II tura jest pewna. I że będzie w niej Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Co myślą o tym goście audycji Jeden na Jednego?

2. Inwestycje na Warmii i Mazurach

Kampania wyborcza zaktywizowała ministrów, którzy jeżdżą po kraju i mówią np. o inwestycjach. Wczoraj na Mazurach był minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. O tych drogowych mówimy i tak dużo, ale minister wspomniał o tych kolejowych. Za nami modernizacja linii Szczytno – Ełk, przed nami – Ełk – Korsze. I tzw. Rail Baltica. Skoro mamy coraz lepsze drogi, to tymi pociągami ktoś jeszcze będzie chciał jeździć?

Posłuchaj audycji Jeden na Jednego

00:00 / 00:00

Redakcja: A. Chmielewska za A. Piedziewicz

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wybory prezydenckie, Paweł Czemiel, Konrad Sajkowski
Wiemy ile osób w wyborach zagłosuje korespondencyjnie. „To nieporównywalnie wyższe zainteresowanie”

Niecałe pół procent wyborców z województwa warmińsko-mazurskiego zagłosuje w wyborach prezydenckich w formie korespondencyjnej. To dane, które spłynęły z gmin. Dysponują nimi m.in. Krajowe Biura Wyborcze...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV