Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -16 °C pogoda dziś
JUTRO: -11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wybitny przedstawiciel współczesnej awangardy malarskiej w galerii BWA. Od dziś w Olsztynie można oglądać dzieła Stefana Gierowskiego

Fot. bwa.olsztyn.pl

„Pustka i światło. Rzecz o kolorze” to tytuł najnowszej wystawy Stefana Gierowskiego, którą od dziś można oglądać w olsztyńskim BWA.

94-letni Stefan Gierowski jest wybitnym przedstawicielem współczesnej awangardy malarskiej, uczniem Zbigniewa Pronaszki i Karola Frycza. Co bardzo istotne 42 płótna, które zawisły w galerii  zostały wybrane przez samego artystę. Na otwarcie wystawy przyjechali do Olsztyna córka i wnuk Stefana Gierowskiego – Łukasz Dybalski, prezes Fundacji Stefana Gierowskiego.

Wystawa podzielona jest na trzy części: Kolor, Czerń i biel, Świetlistość – mówi Łukasz Dybalski.

00:00 / 00:00

Prezes Fundacji Stefana Gierowskiego opowiedział także o samej ekspozycji.

00:00 / 00:00

Najstarszy prezentowany obraz pochodzi z 1969 roku, najpóźniejszy – z 2013 roku. Wernisaż wystawy Stefana Gierowskiego „Pustka i światło. Rzecz o kolorze” rozpocznie się o godzinie 18. Wystawa potrwa do 3 października.

 

Autor: A. Kulik/M. Szczygło
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Galeria BWA, Pustka i światło. Rzecz o kolorze
Dziesięć lat pracy, dwa lata planowania. W Galerii BWA odbył się wernisaż prac Piotra Nowaka pt. „Esencja Zgrzytu”

"Esencja Zgrzytu" - to tytuł najnowszej wystawy, jaką można zobaczyć w galerii sztuki BWA w Olsztynie. Jej autorem jest Piotr Nowak, pochodzący ze stolicy Warmii i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV