Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wszystko o wojsku, czyli „Dzień Mundurowy” w Elblągu

Fot. M. Rudy

– Wojsko Polskie oferuje pewne i stabilne zatrudnienie oraz atrakcyjne zarobki – przekonywała podporucznik Lucyna Tyczyńska, szef Sekcji Promocji w Wojskowym Centrum Rekrutacji w Elblągu.

Żołnierz rozpoczynający służbę w korpusie szeregowych otrzymuje „na start” uposażenie w wysokości 4 960 złotych. Szef Wydziału Rekrutacji i Promocji major Dawid Trapiszczonek podkreślił, że żołnierze muszą być gotowi do wyrzeczeń i wykonywania obowiązków poza miejscem zamieszkania, w tym na rotacyjnych misjach pododdziałów na Łotwie.

Dodajmy, że dziś (18.11) elbląska Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych organizuje „Dzień Mundurowy”. O bezpieczeństwie w regionie i rekrutacji można porozmawiać z przedstawicielami Wojska Obrony Terytorialnej, Wojskowego Centrum Rekrutacji, Straży Granicznej oraz Służby Celno-Skarbowej.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

Fot. M. Rudy

Fot. M. Rudy

Fot. M. Rudy

Fot. M. Rudy

Fot. M. Rudy

Autor: M. Rudy
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojsko
„Wojsko to stabilny pracodawca”. Rozpoczęło się ostatnie w tym roku szkolenie ochotników

Za mundurem... ochotnicy sznurem. W 9. Batalionie Dowodzenia w Olsztynie rozpoczął się ostatni w tym roku turnus dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Tylko w stolicy regionu wzięło...

Zamknij
RadioOlsztynTV