Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wójt Markus i urzędnik starostwa w Elblągu nagrodzeni za akcję przeciwpowodziową

Fot. M. Stankiewicz

Wojewoda warmińsko-mazurski nagrodził Stanisława Sołowieja z elbląskiego starostwa powiatowego i wójta gminy Markusy Dorotę Wasik za  akcję przeciwpowodziową na przełomie października i listopada.

Wręczenie statuetek odbyło się podczas specjalnej narady  samorządowców i  przedstawicieli instytucji zajmujących się gospodarką wodną. Omawiano działania związane z problematyczną sytuacją powodziową   w powiecie elbląskim.

Po ostatnich powodziach wojewoda Artur Chojecki zdecydował o sporządzeniu raportu, który ma być szczegółową analizą przyczyn i skutków ostatniej powodzi. Istotną kwestia będzie też sposób prowadzenia akcji ratunkowej.

Zbliża się finał prac, konsultujemy z samorządami i wszystkim stronami m.in. inwestycje, które będą konieczne – powiedział Krzysztof Kuriata, dyrektor Wojewódzkiego Wydziału Zarządzania Kryzysowego. Raport zostanie przekazany rządowi.

Materiał zostanie przekazany m.in.  nowej instytucji rządowej, która powstanie 1 stycznia. Polskie Wody przejmą obowiązki wszystkich dotychczasowych  zarządców, a w Elblągu zostanie utworzone kierownictwo zlewni Zalewu Wiślanego.

Mimo, że od ostatnich wydarzeń nie było tak obfitych opadów, sytuacja hydrologiczna na Żuławach Elbląskich wciąż nie jest dobra. Nie ma zagrożenia podtopieniami, ale ziemia jest nasiąknięta wodą jak gąbka i nie jest w stanie przyjąć jej więcej.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A.Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w raport, powódź, analiza
Jest dobrze, ale mogłoby być lepiej. Radni województwa przyjęli raport na temat stanu środowiska na Warmii i Mazurach

Radni województwa wysłuchali komunikatu na temat czystości ziemi, wody i powietrza. Monitoring powietrza w 3 punktach wykazał, że w zeszłym roku wartości były przekroczone jedynie w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV