Aktualności, Aplikacja mobilna, Regiony
Wojsko na drogach regionu. Apel o ostrożność i nieujawnianie lokalizacji kolumn
Na drogach Warmii i Mazur ruszyły wojskowe ćwiczenia 16. Dywizji Zmechanizowanej. Można spodziewać się zwiększonego ruchu pojazdów wojskowych.
W ćwiczeniach bierze udział kilka jednostek, które stacjonują w naszym regionie. Z każdej wyjechało po kilkadziesiąt wozów. Mjr Magdalena Kościńska, rzecznik prasowy 16. Dywizji Zmechanizowanej zaapelowała, by nie fotografować wojskowych kolumn i np. przez publikowanie takich zdjęć nie zdradzać lokalizacji wojskowych pojazdów.
Tak naprawdę możemy się na wielu odcinkach z tymi kolumnami wojskowymi spotkać. Starajmy się nie oznaczać miejsc, poprzez które te kolumny będą się odbywały i nie wskazywać szczegółowo jednostek, które będą to realizowały. Związane jest to z naszym bezpieczeństwem, z bezpieczeństwem żołnierzy i realizacją ćwiczeń, które się na co dzień odbywają
– powiedziała rzecznik.
Ćwiczenia to czas sprawdzenia poziomu wyszkolenia żołnierzy oraz przygotowanie do działania w różnych sytuacjach.
Skoordynowanie działań różnych jednostek wojskowych, różnych specjalności wojskowych. Ponadto niezwykle istotnym elementem dla nas w ramach ćwiczeń jest współpraca również z wojskami NATO
– dodała.
Wojsko apeluje o ostrożność i niewjeżdżanie pomiędzy jadące w kolumnie wozy. Ćwiczenia potrwają do 23 maja.
Posłuchaj wypowiedzi
Autor: K. Grabowska
Redakcja: P. Jaguszewski
PRZECZYTAJ TAKŻE
-
Żołnierz 16. Dywizji Zmechanizowanej ranny w akcji na granicy z Białorusią
-
Ostatni oficer frontowy II wojny światowej z Olsztyna na emeryturze. Zakończył edukacyjną misję
-
Więcej sprzętu i lepsze zaplecze. Wojewoda o rozwoju jednostek wojskowych w regionie
-
„Nasi”. Reportaż Radia Olsztyn o żołnierzach z Warmii i Mazur na „froncie wojny hybrydowej”
























