Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wojewoda upomina Radę Miejską w Białej Piskiej

Urząd Miasta w Białej Piskiej

Wojewoda warmińsko-mazurski reaguje na sytuację w Radzie Miejskiej w Białej Piskiej. Do urzędu wojewódzkiego napływały skargi na pracę rady.

Ostatnio Sąd Rejonowy w Piszu uznał, że przewodniczący rady przekroczył swoje uprawnienia, wysyłając do komisarza wyborczego pismo o wygaszenie mandatu burmistrz Beacie Sokołowskiej, chociaż nie miał na to zgody rady. Wyrok jest nieprawomocny.

Wojewoda wystosował pismo do rady, w którym ustosunkował się do trzech skarg na jej pracę – mówi rzecznik wojewody Krzysztof Guzek. W piśmie zawarł również zalecenia. Artur Chojecki wezwał radę do rozpatrywania skarg i wniosku w ustawowym terminie i do rozpatrzenia wniosku grupy radnych o odwołanie przewodniczącego rady, który został usunięty z porządku obrad jednej z sesji.

Wojewoda ostrzegł również radę, że dalsze naruszanie przez nią obowiązujących ustaw o samorządzie oraz konstytucji może doprowadzić do rozwiązania rady miejskiej przez Sejm.

Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojewoda, Rada Miejska
Ostatni dzień zapisów na konsultacje dla młodych

Jeszcze tylko dziś trwają zapisy chętnych do udziału w konsultacjach przy tworzeniu strategicznego dokumentu rządowego skierowanego do młodych ludzi - Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia....

Zamknij
RadioOlsztynTV