Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wojewoda i prezydent Elbląga omówili działania pomocowe na rzecz uchodźców z Ukrainy

wizyta wojewody w Elblągu Fot. W-MUW

Omówienie najważniejszych kwestii dotyczących pomocy uchodźcom z Ukrainy przyjeżdżających do Elbląga były tematem spotkania wojewody warmińsko-mazurskiego z prezydentem Elbląga. Politycy odwiedzili m.in. punkt recepcyjny  w hali sportowo-widowiskowej przy Alei Grunwaldzkiej oraz dawny hotel przy ulicy Brzeskiej, w którym dach nad głową znalazły ukraińskie kobiety z dziećmi.

Wojewoda Artur Chojecki podkreślił, jak ważne jest wspólne działanie przy udzielaniu pomocy.

Współpraca z samorządami to podstawa sprawnie funkcjonującego systemu zarządzania kryzysowego. W oparciu o tę współpracę, a także o współpracę ze służbami i organizacjami pozarządowymi ten system funkcjonuje.

00:00 / 00:00

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski przedstawił wojewodzie liczbę oficjalnie zarejestrowanych uchodźców, którzy przyjechali do miasta z ogarniętej wojną Ukrainy.

W tej chwili mamy 911 osób, które są w rejestracji. Ustaliliśmy współdziałanie z panem wojewodą i Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego co do dalszych działań.

00:00 / 00:00

Wspomniane działania będą w kolejności miały na celu znalezienie uchodźcom miejsca do zamieszkania, a w przyszłości oferty pracy i edukacji dla dzieci.

Dwadzieścia dwie osoby z Ukrainy znalazły schronienie w dawnym hotelu MOSiR-u przy ulicy Brzeskiej w Elblągu. – Miasto oprócz przyjmowania osób z ogarniętego wojną kraju, jest w stałym kontakcie z partnerskim Tarnopolem do którego również trafia pomoc – tłumaczy prezydent Elbląga.

Dzisiaj jest tak, że tam na miejscu brakuje przede wszystkim żywności i dlatego taka była z naszej strony największa część darów, które zostały przekazane do Tarnopola.

00:00 / 00:00

Wojewoda warmińsko-mazurski skierował szczególne podziękowania do elblążan.

W tym miejscu pragnę podziękować mieszkańcom Elbląga za serce i otwartość na uchodźców. Szczególnie dlatego, że są oni przygotowani na różne scenariusze i warianty.

00:00 / 00:00

Obaj politycy omówili bieżące kwestie dotyczące pomocy przyjeżdżającym do Elbląga uchodźcom z pogrążonej wojną Ukrainy.

wizyta wojewody w Elblągu Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Autor: J. Sulecki
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojewoda, pomoc, wizyta, Artur Chojecki, Witold Wróblewski, prezydent Elbląga, pomoc uchodźcom
„Żywność jest tam bardzo potrzebna”. Apel Caritas o pomoc Ukrainie

- Pomoc, którą Caritas Diecezji Ełckiej kieruje do Ukrainy, trafia we właściwe ręce. Na pewno nic się nie marnuje – zapewnia dyrektor ełckiej Caritas ks. Dariusz...

Zamknij
RadioOlsztynTV