Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -15 °C pogoda dziś
JUTRO: -12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wojciech Maksymowicz: jeśli będzie trzeba wystartuję w wyborach

Wojciech Maksymowicz – dziekan Wydziału Nauk Medycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego i polityk ugrupowania Polska Razem. Fot. Ł. Sadlak

Chciałbym aby w Polsce i w samym Olsztynie było dobrze, dlatego angażuję się w politykę – mówił w Porannych Pytaniach profesor Wojciech Maksymowicz, dziekan Wydziału Nauk Medycznych UWM i polityk zakładanego przez Jarosława Gowina ugrupowania Polska Razem.

Jak powiedział minister zdrowia w rządzie Jerzego Buzka i polityk Polski Razem – w samym Olsztynie – w tworzone przez Jarosława Gowina ugrupowanie zaangażowanych jest kilkadziesiąt osób. Nową partię budują struktury partii Polska jest Najważniejsza, Republikanów i tych którzy przeszli z Platformy Obywatelskiej czy Prawa i Sprawiedliwości lub zamierzają to zrobić.

Najbliższy rok to czas wyborów: do Parlamentu Europejskiego i do samorządów. Polska Razem zamierza wystawić swoich kandydatów w obu tych wyborach. Wojciech Maksymowicz nie wykluczył też, że wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

W Porannych Pytaniach dziekan Wydziału Nauk Medycznych UWM skomentował także rozbudowę Szpitala Wojewódzkiego w Olsztynie. Zdaniem Maksymowicza inwestycja powinna być inaczej pomyślana, bo w nowej unijnej perspektywie finansowania dla Warmii i Mazur nie będzie już tak dużych pieniędzy na rozbudowę szpitali.

Posłuchaj rozmowy Leszka Cimocha z Wojciechem Maksymowiczem

00:00 / 00:00

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Maksymowicz
Szpital uniwersytecki w Olsztynie zaczął przyjmować pacjentów

Szpital otwarty został w październiku, a już jutro (4 grudnia) przeprowadzona zostanie pierwsza operacja - poinformował dziekan wydziału nauk medycznych olsztyńskiego uniwersytetu prof. Wojciech Maksymowicz. W...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV