Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wojciech Cybulski: zimowy wypoczynek dzieci bez uchybień, najmłodsi wracają do szkół

Wicekurator oświaty Wojciech Cybulski. Fot. B.Świerkowska-Chromy

Zarejestrowaliśmy 202 formy wypoczynku dzieci i młodzieży na Warmii i Mazurach – powiedział w Porannych Pytaniach wicekurator oświaty Wojciech Cybulski, z którym rozmawiał Marek Lewiński.

W Radiu Olsztyn wicekurator podsumowywał kończące się ferie zimowe. W sumie w województwie warmińsko-mazurskim wypoczywało ponad 6 tysięcy uczniów.

Wojciech Cybulski przekazał, że w ciągu 2 tygodni, kuratorium przeprowadziło 65 kontroli. W tym roku nie było skarg dotyczących czystości na obozach lub jakości posiłków.

Nie mieliśmy tego typu zdarzeń. Jest to pokłosie reżimu sanitarnego. Organizatorzy wypoczynku zdali sobie sprawę, że dzisiaj żeby zachęcić uczniów do wypoczynku i wyjazdu trzeba mieć ofertę bezpieczną pod względem sanitarnym. Rodzice sprawdzają co to to jest za obóz.

W poniedziałek tylko część uczniów wróci do szkół. Wicekurator oświaty Wojciech Cybulski przypomniał, że naukę stacjonarną podejmą dzieci w klasach 1-4. Pozostali uczniowie do 27 lutego będą pracować w trybie zdalnym.

Uczniowie klas 1-4 szkół podstawowych wracają do nauki w budynku szkoły z nauczycielami. Natomiast uczniowie klas 5-8 i wszyscy uczniowie szkół ponadpodstawowych obowiązek szkolny będą realizować w trybie zdalnym.

Niewykluczone, że starsi uczniowie wrócą do szkół nieco wcześniej. Na początku tego tygodnia mówił o tym minister edukacji Przemysław Czarnek. Stwierdził „jeśli sytuacja na to pozwoli, będziemy dążyć do tego, żeby skrócić okres nauki zdalnej”.

Posłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego

00:00 / 00:00

Wicekurator oświaty Wojciech Cybulski. Fot. B.Świerkowska-Chromy

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za M. Lewiński

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, ferie, Wojciech Cybulski, nauka zdalna, kuratorium kurator, zimowe ferie
Miliard złotych na „Laboratoria Przyszłości”. W regionie wsparcie otrzyma ponad 400 szkół

Około miliarda złotych trafiło do tej pory do 12 tysięcy szkół podstawowych w całym kraju z programu nowoczesnej edukacji "Laboratoria Przyszłości". W woj. warmińsko-mazurskim - prawie...

Zamknij
RadioOlsztynTV