DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro

Wody otwarte należą do olsztynian! Złote medale MP zostały w stolicy Warmii i Mazur

Krzysztof Pielowski – Mistrz Polski w pływaniu na wodach otwartych. Fot. K. Ośko (archiwum)

Krzysztof Pielowski (Kormoran Olsztyn) bezkonkurencyjny w pływackich Mistrzostwach Polski na wodach otwartych! Olsztynianin zwyciężył na dystansie 10 km z czasem 1:56:53,18.

Zawody w Olsztynie zdominowali reprezentanci gospodarzy. Oprócz Pielowskiego na podium stanął też jego klubowy kolega – Bartłomiej Kubkowski, który był trzeci (1:58:08,4).

Jak mówił nam złoty medalista, warunki były ekstremalne, ale mimo to wygrał bez większych problemów. – Woda była dziś cieplejsza od powietrza, choć po kilkunastu minutach pływania robi się zimno – przyznał Mistrz Polski.

00:00 / 00:00

Rywalizację pań zdominowały zawodniczki AZS UWM Olsztyn. Justyna Burska i Joanna Zachoszcz dopłynęły do mety najszybciej, razem ją przecinając, co zaowocowało pierwszym miejscem ex aequo (2:07:15,8).

Jutro (czwartek) – rywalizacja drużynowa.

M.Świniarski

Więcej w Joanna Zachoszcz, Justyna Burska, pływanie na wodach otwartych
Joanna Zachoszcz 22. pływaczką IO w Rio

Olimpijski debiut ma za sobą Joanna Zachoszcz. W najtrudniejszym pływackim wyścigu zawodniczka AZS UWM Olsztyn zajęła 22. miejsce.  Do pokonania miała dystans 10 kilometrów na otwartym akwenie...