Olsztynianinie – wymyśl, złóż, zdecyduj
To ostatni tydzień na składanie wniosków do Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.
– Wnioski są zbierane od połowy maja, na projekty o wartości ponad trzy i pół miliona złotych – informuje Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.
Każdy mieszkaniec Olsztyna, który ukończył 13 lat może złożyć swoją propozycję do przyszłorocznego budżetu. Termin składania wniosków upływa w niedzielę 26 czerwca. Każdy wniosek osiedlowy powinien mieścić się w kwocie 110 tysięcy złotych, a wniosek zintegrowany (czyli taki, który dotyczy przynajmniej dwóch osiedli) w kwocie 300 tysięcy złotych.
– W przyszłym roku chcemy zrealizować cztery projekty zintegrowane – informuje prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.
To 4. edycja Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Ideą budżetu obywatelskiego jest włączenie mieszkańców w świadome współdecydowanie o wydatkach gminy.
Przypomnijmy, że w 3. edycji OBO łącznie wpłynęły 152 propozycje projektów osiedlowych i 49 propozycji projektów ogólnomiejskich. Do głosowania skierowano 111 projektów osiedlowych oraz 29 projektów ogólnomiejskich.
(umo/as)























![Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA] Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FSpotkania-zamkowe-sobota-2-e1781983914383.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)



