Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Władze UWM podjęły decyzję w sprawie semestru zimowego. Większość zajęć w trybie zdalnym

fot. Przemysław Getka

W semestrze zimowym nowego roku akademickiego zajęcia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie w większości będą się odbywały w trybie zdalnym – zdecydowały władze uczelni.

W komunikacje rektora UWM czytamy – „biorąc pod uwagę aktualną sytuację epidemiczną oraz możliwość jej dynamicznych zmian w najbliższych miesiącach, […] zajęcia dydaktyczne będą realizowane w trybie zdalnym i mieszanym”.

Co to oznacza? Te zajęcia, które nie wymagają bezpośredniego spotkania, czyli m.in. wykłady i seminaria będą odbywały się za pośrednictwem internetu. Z kolei zajęcia, przykładowo w laboratorium będą realizowane w tak zwanym trybie mieszanym. Część teoretyczna online, a zajęcia praktyczne rotacyjnie odbędą się w gmachu uczelni. Harmonogram zajęć w semestrze zimowym studenci poznają do 21 września.

Władze uczelni zastrzegają jednak, że w związku z dynamiczną sytuacją związaną z pandemią, mogą być dalsze zmiany w planie zajęć.

Posłuchaj relacji Katarzyny Piaseckiej

 

Autor: K. Piasecka
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w UWM, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, zajęcia
Nowatorska operacja wycięcia żołądka w Poliklinice MSWiA w Olsztynie

Chirurdzy z Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie przeprowadzili z sukcesem pierwszą w województwie operację wycięcia całego żołądka w przebiegu raka tego narządu, metodą laparoskopową. Operacja...

Zamknij
RadioOlsztynTV