Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wirtualny teatr historii. Wystawa we Fromborku dodatkową wakacyjną atrakcją

Fot. J. Sulecki

W okolicach promenady we Fromborku można oglądać specjalną objazdową ekspozycję wirtualnego teatru historii „Niepodległa”. Wystawa jest bezpłatna.

Tomasz Fliszkiewicz z biura zespołu objazdowej wystawy wyjaśnił, co można zobaczyć na ekspozycji.

Jest to wystawa, która w nietypowy sposób – elektroniczny oraz wirtualny – pokazuje historię Polski po odzyskaniu przez nią niepodległości. Jej ekspozycje przedstawiają głównie lata 1918-1921.

00:00 / 00:00

Jednym z pomysłodawców wystawy w mieście Mikołaja Kopernika jest dyrektor Centrum Kulturalno-Bibliotecznego we Fromborku Justyna Podleś.

Pomysł narodził się już w ubiegłym roku. Na teatr historii natknęłam się w Olsztynie. Wtedy też zaprosiłam biuro Niepodległa do tego, żeby przy kolejnej trasie uwzględnili na swojej trasie Frombork oraz Kopernika.

00:00 / 00:00

Fot. J. Sulecki

Zastępca burmistrza Fromborka Damian Krasiński zachęca do zobaczenia ekspozycji, która jest dodatkową atrakcją.

Mieszkańcy i turyści, którzy będą zainteresowani tym wydarzeniem zobaczą multimedialne muzeum. To dodatkowa atrakcja Fromborka.

00:00 / 00:00

Wystawa to nie tylko multimedialne ekspozycje, ale także kino w technologii Virtual Reality. Po założeniu specjalnych okularów widzowie mogą się przenieść w przeszłość oraz samemu poczuć historyczne wydarzenia – dodaje Joanna Dybowska z biura wystawy.

To niecodzienne przeżycie i technologia przyszłości, dlatego warto do nas zajrzeć i przekonać się na własnej skórze, jak jest w środku akcji.

00:00 / 00:00

Wystawę we Fromborku można oglądać do najbliższej soboty.

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Autor: J. Sulecki
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kino, Frombork, historia, wystawa, mieszkańcy, turyści, historia Polski, niepodległa, ekspozycja
Odbudowali zniszczony Elbląg. Losy żołnierzy AK na wystawie IPN

W Elblągu otwarto wystawę pt.:„Elbląg. Miasto odnalezionych przeznaczeń żołnierzy Armii Krajowej”. Ekspozycja będzie prezentowana na placu przy katedrze pw. św. Mikołaja. Autorem wystawy jest Artur Chomicz...

Zamknij
RadioOlsztynTV