DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro

Wiktoria Gołębiowska z Iławy mistrzynią świata U21. „Emocje cały czas we mnie buzują”

Wiktoria Gołębiowska

Wiktoria Gołębiowska ze Stowarzyszenia Sportów Wodnych MOS Iława została mistrzynią świata do lat 21 w olimpijskiej klasie Laser Radial.

W chorwackim Splicie rozegrano młodzieżowe mistrzostwa świata klasy Laser Standard i Laser Radial. Wśród 220 zawodników i zawodniczek była ośmioosobowa reprezentacja Polski. Od początku regat rywalizację uniemożliwiał wiatr, którego nie było. Przez całe zawody udało się rozegrać zaledwie 5 wyścigów.

Wiktoria Gołębiowska pływała najrówniej z całej stawki, każdy wyścig kończąc w czołowej siódemce, przy czym jeden wyścig wygrała, a w jednym była trzecia. Rywalki popełniały błędy i w efekcie żeglarka z Iławy z dużą przewagą wywalczyła złoty medal mistrzostw świata U-21 w klasie Laser Radial, wyprzedzając dwie Rosjanki, Valerię Lomatchenko i Marię Kislukhinę.

Na 12. miejscu sklasyfikowana została Julia Rogalska z Giżyckiej Grupy Regatowej, a na 43. Marcelina Korszon z UKS FIR Warszawa. Wśród mężczyzn startujących w klasie Laser Standard najlepszym Polakiem okazał się Piotr Malinowski z MOS Iława, który zajął 37. miejsce.

Jestem niesamowicie szczęśliwa, emocje cały czas we mnie buzują. Byłam bardzo dobrze przygotowana. Spędziłam w Splicie miesiąc, solidnie trenowałam. Warunki były ciężkie, nie było wiatru, przez pierwsze 5 dni rozegraliśmy zaledwie 2 wyścigi przy bardzo słabym wietrze. Ostatniego dnia udało się rozegrać trzy wyścigi przy 16 węzłach, było widać sporo emocji na wodzie, było bardzo dużo falstartów. Udało mi się utrzymać skupienie przez całe regaty, udowodniłam, że jestem szybka. Przed mistrzostwami mówiłam, że jadę po medal, ale wielu sportowców składało już takie deklaracje, a wracali bez medalu. Na szczęście nie zapeszyłam, wiedziałam jednak, że stać mnie na wiele, wierzyłam w siebie.

– dzieli się wrażeniami Wiktoria Gołębiowska.

Niesamowite jak mocno może się odmienić życie sportowca. W zeszłym roku miałam wszystkiego dosyć, to był najgorszy sezon w mojej karierze. Musiałam sobie zrobić 3 miesiące odpoczynku od żeglarstwa by pewne sprawy przemyśleć, inaczej sobie poukładać. W styczniu wróciłam do pływania, zmieniłam też trenera. Za moje przygotowania odpowiada Marek Nostic-Jackowski. Pod jego okiem zanotowałam najlepszy rok w karierze, zdobywając mistrzostwo Polski seniorek, szóste miejsce na mistrzostwach Europy do lat 21 i teraz mistrzostwo świata do lat 21. Jestem niesamowicie szczęśliwa

– dodaje Wiktoria Gołębiowska.

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za mail

Więcej w Giżycko, żeglarstwo, Mistrzostwa Świata, MOS Iława, Wiktoria Gołębiowska, żeglarka, mistrzynia świata, Julia Rogalska
Młodzi żeglarze z Warmii i Mazur na mistrzostwach świata w windsurfingowej klasie Techno 293

Anna Igielska z Gdańskiego Klubu Żeglarskiego wywalczyła brązowy medal mistrzostw świata juniorek (do lat 15) w windsurfingowej klasie Techno 293. 32 reprezentantów Polski wzięło udział w...