JUTRO: 7 °C pogoda jutro

Młodzi żeglarze z Warmii i Mazur na mistrzostwach świata w windsurfingowej klasie Techno 293

Anna Igielska na podium

Anna Igielska z Gdańskiego Klubu Żeglarskiego wywalczyła brązowy medal mistrzostw świata juniorek (do lat 15) w windsurfingowej klasie Techno 293.

32 reprezentantów Polski wzięło udział w młodzieżowych mistrzostwach świata w windsurfingowej klasie Techno 293 rozegranych w hiszpańskim El Puerto de Santa Maria.

Rywalizowano w kategoriach wiekowych do lat 15 i 17. Świetnie spisała się Anna Igielska, która w kat. U-15 wywalczyła brązowy medal. Pierwsze dwa wyścigi ukończone w drugiej dziesiątce nie zwiastowały sukcesu, ale wygrana w kolejnym i następne trzy ukończone na miejscach trzecich wlały w serca kibiców nadzieję na medal.

Na szczęście presja mnie nie zjadła, chociaż z każdym kolejnym wyścigiem był coraz większy stres. Ostatniego dnia mieliśmy aż trzy wyścigi, było bardzo ciasno w klasyfikacji generalnej. Shir Kravetc z Izraela zaczęła odrabiać straty i kwestia medalu rozstrzygnęła się w ostatnim wyścigu. Pilnowałam jej, na metę wpłynęłam tuż za nią, ale to wystarczyło by z dwoma punktami przewagi stanąć na najniższym stopniu podium. Jestem bardzo zadowolona z tych regat, ale tak od razu nie wierzyłam, że wywalczyłam ten medal. W sumie minęło kilka godzin i nadal jestem w szoku

– mówi Anna Igielska.

W kategorii wiekowej do lat 15 świetnie popłynęła też Linda Falkiewicz (Sopocki Klub Żeglarski), która została sklasyfikowana na 7. miejscu. W kategorii U-17 Aleksandra Wasiewicz (Sopocki Klub Żeglarski) wywalczyła 6. miejsce, a na 13. pozycji była Nadia Kulik (Baza Mrągowo).

Wśród chłopców, najlepszym Polakiem w kat. U-15 okazał się Olaf Grodzicki (Sopocki Klub Żeglarski) na 15. miejscy. Natomiast na miejscu 20. uplasował się Krzysztof Żarnowski (Sopocki Klub Żeglarski) w kat. U-17.

Anna Igielska

Klasa Techno 293

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za mail

Więcej w żeglarstwo, windsurfing, klasa Techno, Nadia Kulik
Niepełnosprawni żeglarze z Warmii i Mazur z medalami mistrzostw Europy klasy Hansa 303

Sportowcy wrócili z portugalskiego Portimao z trzema krążkami. Piotr Cichocki został podwójnym mistrzem Europy w żeglarskiej klasie Hansa 303. Ze złotym i srebrnym medalem do Polski...