Wicewojewoda Sadowski: Przyszło nam walczyć w osamotnieniu
-Musimy pamiętać o tym co przyniosła Polsce i Polakom II Wojna Światowa. To była dla nas hekatomba, do tego przyszło nam walczyć w osamotnieniu. Bohaterska polska armia broniła się długo, nieco tylko tylko krócej od potężnej francuskiej – przypomniał podczas elbląskich obchodów tej tragicznej rocznicy wicewojewoda warmińsko-mazurski Sławomir Sadowski.
Elblążanie uczcili pamięć żołnierzy i ofiar II Wojny Światowej. Uroczyste obchody 80. rocznicy jej wybuchu odbyły przy Krzyżu Katyńskim na cmentarzu Agrykola. Poprzedziła je Msza święta w intencji Ojczyzny. Obchodom towarzyszył ceremoniał wojskowy i Apel Pamięci. „W powadze i zadumie oddajemy cześć wszystkim Rodakom” brzmiały jego pierwsze słowa.
W uroczystościach wzięła udział duża grupa mieszkańców Elbląga, także dzieci i młodzież. Byli też kombatanci, parlamentarzyści, przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych. organizacji społecznych i służby mundurowe.
Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz
Uroczystości rocznicowe wybuchu II Wojny Światowej odbyły się także w Olsztynie, Olsztynku, Ełku i Białej Piskiej.
Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: Ł.Węglewski















![Trwa jubileuszowa 35. edycja Energa Susz Triathlon [WYNIKI] Trwa jubileuszowa 35. edycja Energa Susz Triathlon [WYNIKI]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2F20260628_131644.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)












